szklarnia Victoria profesjonalna PROFIL 40x40mm

wskazówki montażu

Szanowni Klienci!

Nasze szklarnie są wysokiej jakości, wytrzymałe, na lata!
Szkalnia przyjeżdża do Państwa w 4 paczkach (profile) oraz poliwęglan w 2 paczkach.

Akcesoria (znajdują się: Victoria - w paczce 1/4; Classic - w paczce 2/4:

Samodzielny montaż wymaga od Państwa zaangażowania i cierpliwości!
Gwarantujemy, że szklarnia sama się nie złoży! :)
W celu ułatwienia montażu - podajemy kilka cennych wskazówek:

1. Instrukcja składa się z rysunków technicznych, bardzo pomocne są wymiary elementów. W razie przemieszania się, można metrówką w łatwy sposób namierzyć właściwy element.

2. Na poczatek zalecamy złożyć najprostsze elementy. To umożliwi Państwu zrozumieć system montażu. Zalecamy składanie elementów - nadrukiem fabrycznym na 1 stronę.

3. Od prostych ram 4-częściowcy do konstrukcji wejściowej z drzwiami i oknem.

4. Po kolei składamy wszystkie elementy.

Ważne! Ramy konstrukcyjne są składane w następujący sposób - jak na poniższych foto. Nadruki muszą być dokładnie w ten sposób umieszczone, inaczej szklarnia straci symetrię i trzeba będzie przerabiać.

Stosowanie wkrętów:

5. Nasze szklarnie zalecamy montować na stały fundament: wylany/betonowy, drewniany lub na ułożone bloczki betonowe. Nie zalecamy stawiania na ziemi. Dlatego nastepnym krokiem jest przygotowanie fundamentu do szklarni.

6. Zaczynamy montaż szklarni na fundamencie. Skręcamy konstrukcję bez poliwęglanu. Ustawiamy i przykręcamy elementy po kolei. Ważne: jeśli po skręceniu coś jest nie tak, to znaczy, że zostały pomylone elementy. Wówczas zalecamy zmierzenie metrówką po kolei części danego modułu oraz zweryfikowanie ich długości z długościami w instrukcji. Zdarzyło się, że klient pomylił części i ramy środkowe nie były właściwych wymiarów. Prosimy o uwagę i cierpliwość przy montażu. Wszystko sie uda!

7. Ważne! Blachy wykańczające montujemy między ścianą a dachem przed położeniem poliwęglanu, a górną blachę/gąsior - dopiero na poliwęglan.

8. Montaż poliwęglanu. 2 mniejsze kawałki przeznaczone na skosy. Reszta arkuszy jest identyczna. Zaczynamy od dachu zostawiając ok 2-3cm daszku przy ścianie, by osłonić poliwęglan, który zostanie zamontowany na ścianach. W zależności od wysokości i wymiarów fundamentu, możliwe będzie docięcie ok 2-3cm z arkuszy do ścian - najlepiej dokładnie zmierzyć w Państwa przypadku. Na drzwi i okna poliwęglan również należy dociąć z dużych arkuszy.

Pamiętajmy, że ze wględu na filtr Uv, prawidłowy montaż poliwęglanu - to reklamą na zewnątrz (folie ochronne należy następnie usunąć). Stosujemy poliwęglan wysokiej jakości. Unijny producent: https://www.ultraplast.lv/

9. Klamkę, ograniczniki oraz haczyki montujemy na sam koniec.

Szklarnia jest złożona!

Serdecznie dziękujemy za wybranie naszej szklarni!

Życzymy przyjemnego korzystania ze szklarni oraz jak największych plonów!

 

FILM MONTAŻOWY - KLIKNIJ

INSTRUKCJA MONTAŻU SZKLARNI VICTORIJA

INSTRUKCJA MONTAŻU SZKLARNI CLASSIC

 

 

poliwęglan_montaż

wytrzymałość szklarni

montaż małych elementów

montaż szklarni

wskazówki montażu